facebook

Światowid

Ważne

Pracuj w Światowidzie

poszukiwany Główny Księgowy

Więcej …
 
Zajęcia - zmiany


sekcja wokalna

zajęcia plastyczne
Hanny Zawadzkiej-Woźniak

Zobacz szczegóły
 
Regulamin zajęć w ODT Światowid


UWAGA! Nowy regulamin!

Więcej …
 
URBANCARD Premium

20% zniżki na wybrane usługi

Więcej …
 

Kalendarz Imprez

 «   Kwiecień 2024   »

PWśCPSN
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Julianna Walker Willis Technology




Partnerzy

  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
Piernikowa Chata 2017 PDF Drukuj Email


Ośrodek Działań Twórczych „Światowid” we Wrocławiu zaprasza Uczniów Szkół Podstawowych (klasy IV-VI) oraz Polonistów do udziału w X Festiwalu Bajkopisarzy „Piernikowa Chata”.

  • Etap pierwszy konkursu obejmuje napisanie baśni na zamieszczony w regulaminie temat (są trzy do wyboru). Jury wyłoni spośród wszystkich nadesłanych prac 10 najlepszych.

  • Etap drugi - udział w nim biorą laureaci pierwszego etapu (10 osób). Zadaniem jest przygotowanie scenicznej prezentacji swojej konkursowej baśni i wykonanie jej podczas uroczystej Gali z udziałem publiczności. W Gali biorą udział (jako publiczność i dziecięce jury) reprezentacje szkół uczestników konkursu (o liczbie miejsc na widowni decyduje organizator).

  • tematy do wyboru

    Lustereczko powiedz przecie….

    Zła królowa z baśni o Śnieżce i krasnoludkach w magicznym lustrze szukała potwierdzenia o swojej urodzie i wyjątkowości. O czym jeszcze Twoim zdaniem może mówić nam lustrzane odbicie? Patrzymy w lustro i…? Widzimy siebie, ale bardziej swoje  wady czy zalety, a może przyszłość lub przeszłość? Napisz baśń, która w ciekawy sposób wykorzystuje motyw czarodziejskiego lustra, jak i spoglądania w siebie i innych.

    Przyjaciel w podróży

    To temat dla miłośników niezwykłych przygód, które przytrafiają się w podróży. Podróż bywa metaforą życia, stąd motyw podróży bardzo często pojawia się w baśniach. Bohaterowie wyruszają z domu w poszukiwaniu kwiatu paproci, żywej wody (lekarstwa), by pokonać panujące zło, czy uratować księżniczkę. Zwykle ujawnia się też jakiś przyjaciel, który radą lub swoim podarunkiem sprawia, że nasz bohater osiąga swój cel, ale też nowe doświadczenia płynące z wędrówki pomagają mu się stać zupełnie innym człowiekiem – mądrzejszym, wrażliwszym, szczęśliwszym. Napisz baśń, której akcja rozgrywa się w podróży, a bohater przeżywa jakąś ważną przemianę.

    Nowe szaty starych baśni –  Baśń o Złotej Kaczce, Smok Wawelski

    Trzecie zadanie konkursowe jest dla miłośników klasycznych historii lub antybaśni – tym razem proponujemy Wam legendarne opowieści powiązane z polskimi stolicami – Warszawą i Krakowem. Wybierzcie którąś spośród nich i napiszcie ją od nowa - po swojemu! W stosunku do wybranej opowieści możecie zmieniać  jej charakter i wygląd bohaterów, wprowadzać nowe postacie, stwórzcie nowy kostium starej  bajki tak, by stała się dla Was bardziej atrakcyjna i przekonująca.

    informacje organizacyjne:

  • Tekst konkursowy należy przygotować w formie wydruku komputerowego, dopuszczane są także czytelne rękopisy.
  • Konieczne są 3 egzemplarze tekstu;  jeśli wysyłany jest rękopis należy dołączyć jeszcze dwie jego kserokopie.
  • W nagłówku tekstu powinien znaleźć się tytuł baśni, realizowany w pracy temat  oraz imię i nazwisko uczestnika, numer klasy i numer szkoły.
  • Zgłoszenie uczestnika to jego praca konkursowa przygotowana zgodnie z wymaganiami regulaminu oraz karta zgłoszenia z danymi uczestnika podpisana przez Rodzica/ Opiekuna (regulamin konkursu i karty zgłoszenia są do pobrania z załączników poniżej).

ważne

Z racji, że organizacja Gali wymaga od nas kontaktu z nauczycielami, których podopieczni zakwalifikowali się do drugiego etapu, bo w finalnej części konkursu na widowni zasiadają reprezentacje szkół naszych bajarzy, zwracamy się z prośbą do nauczycieli kierujących prace dzieci na konkurs, by przesyłali do koordynatora imprezy zgłoszenie klas/szkoły (jak wiemy czasem koordynatorem konkursu w szkole jest jeden nauczyciel). Powinno ono zawierać: imię i nazwisko nauczyciela oraz kontakt telefoniczny do nauczyciela, dane teleadresowe szkoły, jak i  listę dzieci biorących udział w konkursie (imię i nazwisko, klasa). Zgłoszenia należy przesłać na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Mając kontakt bezpośredni z Państwem dużo sprawniej przebiegać mogą prace organizacyjne dalszych etapów naszego festiwalu.

Zgłoszenia prac  należy przesłać na adres Ośrodka:

ODT Światowid ul. Sempołowskiej 54 A 51- 661 Wrocław

z dopiskiem na kopercie „Piernikowa chata”

w terminie do  28 lutego 2017 r. - liczy się data stempla pocztowego.

 


X FESTIWAL BAJKOPISARZY
„PIERNIKOWA CHATA” 2017 R.
TERMINARZ

 


konkurs na najpiękniejszą baśń/ etap pisemny

Termin nadsyłania prac: 28 lutego 2017r., termin ogłoszenia nazwisk  półfinalistów  - 10 marca  2017 r. – na stronie internetowej www.swiatowid.net.pl.

warsztaty żywego słowa

Warsztaty są bezpłatne i nieobowiązkowe, kierowane do finalistów etapu pisemnego, którzy przygotowują się do części ustnej koncertu. Prowadzi je instruktor teatralny. Rolą warsztatów jest pomoc uczestnikom konkursu z zakresu przeanalizowania tekstu i przetransponowania go z formy pisanej na atrakcyjnie poprowadzoną prezentację „na żywo”. Prosimy o potwierdzanie chęci uczestniczenia w warsztatach na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Warsztaty odbywają się weekendowo: 18-19 oraz 25-26 marca 2017, szczegóły podamy razem z  ogłoszeniem listy półfinalistów.

 

GALA FESTIWALU – 31 marca 2017 r. godz. 10.00 
konkurs na najpiękniejszą baśń/ etap ustny

Gala to nie tylko 10 konkursowych magicznych opowieści, ale także prezentacje teatralne, program artystyczny oraz słodki poczęstunek dla publiczności, którą stanowią dzieci z klas uczestników konkursu. Publiczność przyznaje także nagrody!


warsztaty literackie z
Roksaną Jędrzejewską-Wróbel
1 kwietnia 2017 r. godz. 10.00 -14.00

Udział w warsztatach literackich jest nagrodą dla najlepszych bajkopisarzy (10. laureatów oraz osób wyróżnionych w etapie pisemnym konkursu).


Relacje z Gal lat ubiegłych

 

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Zobacz koniecznie

Ferie już tuż!

grafik stałych zajęć
ferie w lutym 2017

Więcej …
 
Nowe zajęcia

Pop pilates, joga 
taniec na obcasach

Więcej …
 
Ze sztuką i poprzez sztukę

zapraszamy na film podsumowujący projekt

Więcej …
 

Zaprzyjaźnione szkoły